Prečo si vybrať potlač vodovými farbami Magna Colours ?

Našim zákazníkom ponúkame potlač textilu vodovými farbami značky MAGNA COLOURS, ktorá je od anglického výrobcu s vynikajúcimi parametrami.

Vodové farby Magna Colours sa môžu pochváliť certifikátom GOTS alebo  Global Organic Textile Standard , čo je najprísnejšia medzinárodná  biotextilná certifikácia. Zaisťuje  ekologickú čistotu výroby a aj  konečného výrobku, čím chráni životné  prostredie, zdravie ľudí zamestnaných vo výrobe a v neposlednom rade aj  užívateľov  biotextílí. GOTS má podrobne spracované aj požiadavky na bezpečné a pre ľudí dôstojné pracovné  podmienky.

Sieťotlač Potlač vodovými farbami
Sieťotlač Potlač vodovými farbami

A v čom majú tieto farby ďalšie výhody?

Eco- Friendly Ink

Vodové farby majú na rozdiel od klasických plastizolových farieb niekoľko predností. V súčasnosti, kedy je ochrana životného prostredia našou najvyššou prioritou, atramenty na báze vody umožňujú tlačiarňam plniť svoju úlohu. Zatiaľ čo väčšina plastizlových tlačiarenských farieb je bez obsahu ftalátov, ešte stále z nich nie je najlepšia ekologická možnosť. Vyrábajú sa zo zmesi PVC živice a plastifikátora, ale ani zďaleka nie sú šetrné k životnému prostrediu. Na druhej strane atramenty na vodnej báze sú úplne bez PVC živice a plastifikátora, sú bez škodlivých chemikálií poškodzujúcich ozónovú vrstvu a aromatických uhľovodíkov, označené značkou ECO.

Better for Health

Pretože neobsahujú škodlivé chemikálie, atramenty na vodnej báze sú bezpečné pre životné prostredie, pre tlačiarne, ale aj pre konečného užívateľa. Neobsahujú žiadne nebezpečné chemikálie alebo rozpúšťadlá , ktoré môže užívateľ vdýchnuť.

Soft Hand

Na rozdiel  od väčšiny plastizolových farieb sú vodové farby veľmi príjemné na dotyk. Atrament preniká hlboko do tkaniva látky a stáva sa jej súčasťou, namiesto toho, aby bol iba prisatý k povrchu látky, čo dodáva Vašim výtlačkom bezkonkurenčnú mäkkosť a flexibilitu. To predstavuje pre odevy alebo textile potláčané pomocou atramentov na vodnej báze oveľa pohodlnejšie nosenie pre používaľa a bezpečné nosenie na jemnej pokožke. ( detská móda a pod.)

Higher Quality Prints

Pretože atramenty na vodnej báze sedia hlbšie v tkanive, dokážu sa vytvárať výtlačky s dlhšou životnosťou a dokonalými detailami, s oveľa presnejšími a ostrejšími hranami.

POTLAČ VODOVÝMI FARBAMI JE TOU NAJEKOLOGICKEJŠOU VOĽBOU.